Pro MŠ

 image 

NOVINKY s POLY

Připravili jsme pro vás soubor výukových programů na podporu polytechnického vzdělávání.
Nabízíme zajímavé vzdělávací cesty dětem, na níž si neosvojují jen znalosti, ale i dovednosti. Dále zařazujeme tvořivé činnosti, které jsou provázeny určitým napětím, a následnou radostí z výsledku i seberealizace.

Délka programů s Poly je 90 minut!

Co všechno se musí stát, než si oblékneme teplý svetr z ovčí vlny? Jak se jmenují členové ovčí rodiny? Spousta otázek, na které děti určitě dostanou odpověď. Vyrobí si také vlastní ovečku z vlny.

Poly tvoří s materiály

Panenka Poly pomáhá dětem rozvíjet jejich kreativitu, jemnou i hrubou motoriku, zručnost a představivost s využitím různých materiálů.

Poly u krejčího

Děti se dozví, co všechno potřebuje krejčí ke své práci. Vyzkouší si řemeslné postupy přiměřené jejich věku. Odnesou si radost a zážitek z vlastnoručně zhotovených výrobků.

Poly probouzí semínka

Děti získají povědomí o pestrosti semínek různých rostlin. Zjistí, co je potřeba pro jejich klíčení a růst. Z přírodnin si vytvoří mandaly.

Poly naslouchá hlasu vody

Děti budou vnímat, jak voda šumí a bublá. Vyrobíme si dešťovou hůl, abychom mohly přivolat déšť, až ho budeme potřebovat. A množství spadlých kapek změříme společně vyrobeným srážkoměrem.

Poly dumá nad Sluníčkem

Formou hry znázorníme princip oběhu Slunce, Země a Měsíce. Zaměříme se na teplo, světlo, barvy a energii, které nám slunce nabízí.

Poly zkoumá sílu vzduchu

Děti se přesvědčí, díky jednoduchým pokusům, že vzduch je všudypřítomný. Zjistíme, co všechno vítr dokáže a jakou má sílu.
 

Odkud se bere jídlo NOVINKA!

Vydáme se na zajímavou cestu odhalování původu jídla, které máme na talíři. Děti zjistí, odkud potraviny pocházejí a jakým způsobem jsou vyráběny.
 

Návštěva u Krtka

Pojďme na návštěvu za Krtkem – objevovat podzemní svět. Krtek nám svoje království při soutěžích a hrách určitě ukáže! Zjistíme, že hlína, po které chodíme, je domovem spousty zvířátek, a my se můžeme podívat, jak tam všechny spolu žijí.

Starosti lesní princezny

Lesní princezna má velké starosti s lesem, protože je plný odpadků. Společně s dětmi les uklidíme a sesbírané odpadky se naučíme třídit.

Ptačí říše

V říši ptáků najdeme nepočítaně opeřenců, a každý je přitom jiný. My společně nahlédneme do domácnosti čápa. Zahrajeme si na ptačí rodinku, zkusíme zahřívat „nakladená“ vajíčka a poznávat další ptačí sousedy.

Stopy

Chcete zjistit, kdo se kolem vás neviditelně pohybuje? Stanou se z vás pozorní stopaři, kterým neunikne ani myška.

Putování s Křemílkem a Vochomůrkou

Křemílek s Vochomůrkou mají velkou starost. Snaží se najít léčivou rostlinu pro nemocnou kamarádku, veverku Čiperku. Pomůžeme jim tedy v hledání, a přitom se seznámíme se základními druhy léčivých rostlin. Také si uvaříme a ochutnáme bylinkové čaje.

Housenka a její kabátek

Jaké je to být motýlem? Zkusíme si prožít proměnu housenky v krásného motýla.

Tajemství včel

Vůně medu, včelí povolání nebo také sběr pylu...To a mnohem víc na vás v programu čeká.

O poslední vlaštovce

Poznáte, že není vůbec jednoduché postavit takové vlaštovčí hnízdo a že její každoroční putování je plné dobrodružství i překážek.

Kapr a jeho kamarádi

Vánočního kapříka jistě všichni znají, ale víte, jak takový kapr vypadá, co celý život dělá a jaké má sousedy. S trochou štěstí se nám podaří i nějakou rybku ulovit.

Žabí kvákání

Poznávání žab nejen podle vzhledu, ale i zvuků. Více se dozvíte také o záhadném žabím životě.

Můj strom

Společně sestavíme živý strom a poznáme tak i jeho jednotlivé části - zjistíme, k čemu slouží.

Kouzelná jabloň

Vše o jabloních a jablkách od jara do zimy.

Mraveneček

Pohled do života mravenců. Co celý den dělají? Kde žijí? Co potřebují k životu? Odpovíme si na tyto i další otázky.

Pan pavouk

Tajuplný život vítaného pomocníka. Je vůbec důvod se ho bát?

O ovečce

Cesta od ovčí vlny ke svetru.

Jaké bude počasí

Rozmary počasí ve vaší třídě? To společně opravdu zažijeme.

Stateček

život domácích zvířat na statku