navštivte v Bílých Karpatech

TURISTIKA, SPORT, RELAXACE

inspiracei můžete najít na následujících webových stránách:

http://www.slovacko.cz/lokalita/6476/

http://www.jizni-morava.cz/?tpl=40

http://www.hornacko.net/oregionu.php

http://czech.republic.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=121892

    

           CHKO Bílé Karpaty se rozkládá na území bývalých okresů Hodonín, Uherské Hradiště a Zlín. Nalezneme zde nejen unikátní přírodu, malebnou krajinu plnou krásných panoramat, ale také množství kulturních památek a stále živých lidových obyčejů.

 

         CHKO Bílé Karpaty je územím, které se vyznačuje nejvyšší druhovou rozmanitostí orchidejí ve střední Evropě. To byl také jeden z důvodů proč bylo toto území v roce 1996 zařazeno na seznam biosférických rezervací UNESCO. K nejznámějším lokalitám patří Národní přírodní rezervace Čertoryje a Zahrady pod Hájem a také prales Javořina. K jejich návštěvě můžete využít jak značených tras KČT tak i řadu naučných stezek. Cyklisté zde můžou vyzkoušet dálkovou Beskydsko-karpatskou magistrálu či některou z regionálních tras. Lyžaři zde jistě využijí služeb několika zimních středisek, rozmístěných převážně na Uherskobrodsku. Nicméně pokud preferujete běžecké lyžování možnosti máte několika násobně širší, neboť kvalitní trasy najdete téměř ve všech oblastech Bílých Karpat.

        Bílé Karpaty jsou však také oblastí skládající se z mozaiky jednotlivých, svérázných moravských regionů. V nich můžete navštívit nejen řadu památek lidové architektury a některou z kulturních akcí, ale také propadnout kráse místních nářečí,  vínu či slivovici.